Witamy!

Przez wiele lat działalności i dynamicznego rozwoju nasz blog znalazł swoje miejsce na rynku budowlanym. Lata rzetelnej pracy, pracy wykonywanej z pasją i oddaniem, uczyniło nas dużym, powszechnie cenionym blogiem w branży budowlanej.

Marzec 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017

Polecamy:

Zastosowania Zawiasów

2017-10-04 | Marek Kowal

frazy kluczowe: zawiasy, wnętrze, drzwi, mieszkanie

Jeżeli zawsze interesowało was... Co takiego, lub dzięki czemu drzwi, lub szafka czy inne przedmioty, które otwierają się w pionie? Nie? Zawias - Jest to metalowa część, która pod prawem fizyki zmienia swoją rotację, dzięki czemu drzwi mogą się poruszać. Zawiasy pozwalają nam bez problemu otworzyć drzwi, jak i je zamknąć.  
Ich budowa to lekko mówiąc "Śruba" z wystającymi również metalowymi elementami, które bez problemu potrafią się łagodnie poruszać. Zawiasy zależą również od jakości ich wykonania... Są zawiasy zwykłe, czyli takie, które w tym samym stopniu się otwierają, jak i zamykają w identyczny sposób... Jednak spotkałem się z innym rodzajem zawiasów, takim bardziej zaawansowanym. Owe zawiasy otwierają się jak zwykle... 
Bez większego trudu, jednak zapobiegają temu, że jak zamykamy drzwi, to nie da się nimi trzasnąć... Takie trzaśnięcie wywołuje niemały hałas, a co gorsza może uszkodzić same drzwi. Takie zawiasy można nabyć w większości sklepów budowlanych... Ich cena jest nieduża, ale się różnią pod względem jakości danego produktu. Trwałość takich zawiasów jest według mnie nienaganna... Zawiasy, które mam w drzwiach w domu w którym mieszkam już od dobrych 4 lat, działają zupełnie tak samo, jak w chwili, kiedy je założyłem. 
Jednak otwierane drzwi czy szafki to nie wszystko. Jeżeli mamy kreatywne pomysły, to możemy skonstruować z nich całkiem ciekawe rzeczy, takie jak zabawki, akcesoria dla naszego pupila, czy nawet instrumenty muzyczne. Nie powinno ich też zabraknąć przy różnego typu mechanizmach bardziej skomplikowanych, takich jak maszyny do wytwarzania przedmiotów, krany, maszyny budowlane i nawet transport, czyli samochody, lokomotywy, czy nawet samoloty. Nie wykorzystuje się ich tylko do budownictwa, ale także w budownictwie. 
Ich montaż już nie jest taki kolorowy... W przypadku drzwi, powinniśmy wymierzyć wymiary naszego obiektu, wywiercić odpowiednie otwory w ścianach, zaaplikować tam owe zawiasy tak, aby nie mogły z nich wypaść, a następnie po zrobieniu wszystkich kroków możemy założyć na nie drzwi.
Więcej na stronie: https://www.hafele.pl/pl/info/pomys-y-mieszkaniowe/kuchnia/zawiasy-i-podno-niki/zawiasy/21843/

'

Galeria zdjęć:
zawiasy
wnętrze
drzwi
mieszkanie

Warto zobaczyć: