Witamy!

Przez wiele lat działalności i dynamicznego rozwoju nasz blog znalazł swoje miejsce na rynku budowlanym. Lata rzetelnej pracy, pracy wykonywanej z pasją i oddaniem, uczyniło nas dużym, powszechnie cenionym blogiem w branży budowlanej.

Marzec 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017

Polecamy:

Osuszacze membranowe

2017-08-10 | Marek Kowal

frazy kluczowe: budownictwo, remonty, budowa domu

Ten krótki artykuł będzie poświęcony osuszaczowi membranowemu sprężonego powietrza. Jest to urządzenie przeznaczone do eliminacji wilgoci z powietrza atmosferycznego. Głównym jego elementem jest membrana polimerowa. Przez ową membranę przenikają cząsteczki tlenku wodoru z powietrza, która jest osuszane. Osuszacz membranowy jest szczególnie przydatny, jeżeli osuszona musi być mała powierzchnia. Przydaje się on również, jeżeli osuszacze muszą zostać zintegrowane ze sprężarką. Ich rozmiary są względnie niewielkie. 
Osuszacze membranowe nie sprawiają problemu przy montowaniu ich w najróżniejszych konfiguracjach. Charakterystyczną cechą, jaką posiadają membranowe osuszacze budowlane jest ich względnie duża odporność na drgania. Ponadto nie wymagają one zasilania za pomocą energii elektrycznej. W związku z tym pracują bardzo cicho i nie występuje zagrożenie eksplozją. Kolejną zaletą tego urządzenia jest zdolność do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Jak działa membranowy osuszacz powietrza? Powietrze wchodzi do modułu osuszającego, a następnie jest przepuszczane przez zespół membran.  Zobacz więcej na stronie www
Owe membrany wykonane są z syntetycznych włókien. W tym samym czasie para wodna poddaje się dyfuzji poprzez ścianki membran. Skroplona woda gromadzi się na zewnątrz.
Osuszone powietrze opuszcza moduł. Sklep z osuszaczami w Poznaniu ma w swojej ofercie liczne osuszacze membranowe, a także różne inne typy osuszaczy. Najprawdopodobniej każdy klient poszukujący urządzenia osuszającego znajdzie coś dla siebie.

'

Galeria zdjęć:
budownictwo
remonty
budowa domu

Warto zobaczyć: