Witamy!

Przez wiele lat działalności i dynamicznego rozwoju nasz blog znalazł swoje miejsce na rynku budowlanym. Lata rzetelnej pracy, pracy wykonywanej z pasją i oddaniem, uczyniło nas dużym, powszechnie cenionym blogiem w branży budowlanej.

Marzec 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017

Polecamy:

Materace gabionowe - idealne zabezpieczenie

2017-08-28 | Marek Kowal

frazy kluczowe: dom, usługi budowlane, remonty

Materace gabionowe stanowią idealne zabezpieczenie hydrotechniczne, umacniające brzegi i nabrzeża rzek oraz dna kanałów i innych zbiorników wodnych. Wypełnione kamieniami lub glebą chronią przed obsuwaniem się ziemi wskutek działania wody, zapewniając jej właściwy, swobodny przepływ. Zapobiegają więc niszczącemu działaniu sił natury, pozwalając ujarzmić żywioły jakimi są woda i powietrze (wiatr).

Materace gabionowe są zbudowane ze zgrzewanej lub plecionej siatki ze stali. Siatki te połączone są ze sobą za pomocą specjalnych klipsów i tworzą sekcje w formie prostopadłościanów o wymiarach 2 x 1 m oraz niewielkiej, zazwyczaj 30-centymetrowej wysokości. Dzięki takiej budowie, materace gabionowe są bardzo elastyczne, co powoduje, że doskonale nadają się do wykorzystania we wszystkich budowlach, które są narażone na niszczące działanie wody i wiatru. Są one dodatkowo mało skomplikowane w instalacji - nie trzeba specjalnych maszyn ani wysokich umiejętności, by je postawić i wypełnić kamieniami czy glebą. Pozwala to jednocześnie obniżyć koszty ich montażu. Dla celów zabezpieczenia antykorozyjnego, w materacach gabionowych montuje się specjalne powłoki cynkowo-aluminiowe oraz powłoki PVC. Powłoka ta zachowuje swoje właściwości nawet 100 lat, co powoduje, że materace gabionowe nie wymagają ich stałego doglądania i konserwacji. Po dokonaniu zabezpieczenia hydrotechnicznego, stanowią więc one wieloletnie i trwałe rozwiązanie.

'

Galeria zdjęć:
dom
usługi budowlane
remonty

Warto zobaczyć: