Witamy!

Przez wiele lat działalności i dynamicznego rozwoju nasz blog znalazł swoje miejsce na rynku budowlanym. Lata rzetelnej pracy, pracy wykonywanej z pasją i oddaniem, uczyniło nas dużym, powszechnie cenionym blogiem w branży budowlanej.

Marzec 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017

Polecamy:

Drzwi do domu jednorodzinnego – jakie wybrać?

2017-07-30 | Marek Kowal

frazy kluczowe: drzwi, okna, dom, producent

Wybór drzwi do domu jednorodzinnego to jedna z najważniejszych decyzji – odpowiada bowiem nie tylko za to, jak nasz dom będzie wyglądał, ale także za wysokość opłat za ogrzewanie. Zanim dokonamy więc zakupu, warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.

Po pierwsze, jeśli chodzi o materiał, drzwi dzielą się na: 
– Drewniane, czyli te, z którymi spotykamy się najczęściej. Do ich największych zalet należy niewątpliwie nieprzepuszczanie ciepła na zewnątrz budynku i niewpuszczanie zimna do wewnątrz, a także duża odporność na nawet wieloletnią eksploatację. Z drugiej strony drzwi te nie chronią zbytnio przed złodziejami. 
– Z tworzywa sztucznego, które – podobnie jak drzwi drewniane – charakteryzują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i – znów podobnie jak drzwi drewniane – słabo chronią przed włamywaczami. 
– Aluminiowe, które stanowią jakby przeciwieństwo wyżej wymienionych. Aluminiowe drzwi do domu to bowiem solidne zabezpieczenie przed włamywaczami, ale gorsze właściwości termoizolacyjne.  
Najpopularniejsze dostępne drzwi znajdziesz tutaj
Oczywiście – poza rodzajem – drzwi zewnętrzne należy wybierać pod kątem ich szerokości, wysokości oraz tego, w jaki sposób tłumią one dźwięki. Warto zainteresować się również możliwością połączenia danego modelu z oświetleniem, jeżeli mamy taką potrzebę, a także z możliwością wprowadzenia do niego rozwiązań antywłamaniowych. Co do tego ostatniego – być może chcemy w ogóle tzw. stolarkę antywłamaniową? Jeśli tak, należy upewnić się, czy ma ona stosowne certyfikaty. Jeżeli interesują nas drzwi z szybą, zweryfikujmy też, czy za jej produkcję odpowiada jakiś warszawski, krakowski czy wrocławski producent okien (tj. z większego miasta, jako że tamtejsi producenci słyną z renomy i profesjonalizmu!), którego produkt zapewni nam zarówno bezpieczeństwo, jak i odpowiedni efekt wizualny.

'

Galeria zdjęć:
drzwi
okna
dom
producent

Warto zobaczyć: