Witamy!

Przez wiele lat działalności i dynamicznego rozwoju nasz blog znalazł swoje miejsce na rynku budowlanym. Lata rzetelnej pracy, pracy wykonywanej z pasją i oddaniem, uczyniło nas dużym, powszechnie cenionym blogiem w branży budowlanej.

Marzec 2018 Listopad 2017 Październik 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017

Polecamy:

budowa domu

Osuszacze membranowe

2017-08-10 | Marek Kowal

frazy kluczowe: budowa domu, budownictwo, remonty

(...) Ten krótki artykuł będzie poświęcony osuszaczowi membranowemu sprężonego powietrza. Jest to urządzenie przeznaczone do eliminacji wilgoci z powietrza atmosferycznego. Głównym jego elementem jest membrana polimerowa. Przez ową membranę przenikają cząsteczki tlenku wodoru z powietrza, która jest osuszane. Osuszacz membranowy jest szczególnie przydatny, jeżeli osuszona musi być mała powierzchnia. Przydaje się on również, jeżeli osuszacze muszą zostać zintegrowane ze sprężarką. Ich rozmiary są względnie (...)

Rodzaje Agregatów

2017-07-25 | Marek Kowal

frazy kluczowe: budowa domu, dom, remonty

(...) Agregat prądotwórczy jest to urządzenie, które zostało stworzone po to aby samodzielnie wytarzać energię do zasilania innych urządzeń. Najczęściej jest on doceniany kiedy mieszkamy w domu jednorodzinnym i nagle zerwie gdzieś linie energetyczne służące do dostarczania energii wprost do naszego domu. Dzięki czemu, gdy zabraknie nam prądu, który służy do na przykład włączenia ogrzewania gazowego w domu oraz różnych urządzeń RTV lub AGD. Oprócz tego agregaty prądotwórcze wykorzystuje się do wytwarzania energii (zobacz więcej) w miejscach do których sieć energetyczna nie została podprowadzona. Z racji tego, że agregat prądotwórczy można z większą łatwością przewozić to można (...)

Sprzedaż budynku i zmiana jego przeznaczenia

2017-07-17 | Marek Kowal

frazy kluczowe: budowa domu, budownictwo, usługi budowlane

(...) Zarówno sprzedaż, jak i zmiana sposobu użytkowania budynku, będzie wymagała dopełnienia wielu formalności. W pierwszym przypadku niezbędne okaże się złożenie wielu dokumentów przy okazji zgłoszenia zamiaru do odpowiedniego organu, w drugim również należy przygotować wiele zaświadczeń i dokumentów. Przyjrzyjmy się tym procedurom nieco bliżej.Zmiana przeznaczenia budynku powinna zostać zgłoszona do właściwego organu w momencie gdy podjęcie bądź zaniechanie w obiekcie budowlanym lub jego części działalności zmieniającej warunki: bezpieczeństwa pożarowego, powodziowego, pracy, zdrowotne, higieniczno-sanitarne, ochrony (...)